zenaregionu.cz

Ambasadorky

Hana Potměšilová


Výrazná osobnost českého neziskového prostoru je jednou z největších odbornic na zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Česku. Aktivně se podílí na legislativních změnách v problematice zaměstnávání osob se zdravotním postižením, neziskového sektoru a zdravotnictví. Je předsedkyní představenstva zapsaného spolku Revenium, který propojuje osoby se zdravotním postižením s profesionály z veřejné i soukromé sféry a snaží se skloubit sociální, zdravotní a vzdělávací oblast života tak, aby nikdo kvůli svému handicapu nemusel marnit svůj talent. Předsedkyně dozorčí rady nadačního fondu IMPULS. Jedna z 25 žen veřejné sféry 2015 a 2016, ankety, kterou každoročně vyhlašují Hospodářské noviny a Mediální dům Economia, zároveň podniká a věnuje se systémovým změnám ve zdravotnictví.

Potměšilová deset let působila jako ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a byla před pěti lety u zrodu výrazného osvětového a fundraisingového projektu Srdcerváči. Práci pro fond dělala jako dobrovolnice. Od roku 2011 do roku 2014 byla členkou výkonného výboru Fóra dárců.

Je vdaná, má školou povinného syna, školku navštěvující dceru. I ve volném čase je velmi činnorodá: zahradničí, jezdí na všem, co má kola, ale také na koni, hraje na piano. S velikou chutí vyhledává malá česká vinařství a pivovary.

Pochází z Hradce Králové, s rodinou už mnoho let žije v Mníšku pod Brdy.

Vítězky 9. ročníku

ZÁŠTITA

Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky a Asociace krajů České republiky.